NERK Į ZARASUS VIRTUALIAI 2020
Penktadienis, 22 Gegužė 2020 13:55

Išskirtiniai metai – išskirtinis
Zarasų kurortinio sezono atidarymas

2020-ieji iš tiesų neeiliniai metai – pirmą kartą taip artimai susidūrėme su išskirtine karantino, izoliacijos ir kaukių devėjimo patirtimi, kultūros įstaigos buvo uždarytos lankytojams, renginių organizavimas sustabdytas. Pripažinsime, kultūros darbuotojams tikrai reikėjo laiko apsiprasti su naujomis aplinkybėmis, tačiau po kiek laiko pasirodė, kad ši nauja patirtis atveria ir naujas galimybes. Renginiai virtualioje erdvėje prieš metus būtų nuskambėję kaip žinutė iš tolimos ateities, o dabar – tai alternatyva, kurią Zarasų kultūros centras įvaldė ir pasinaudojo jau ne kartą. Toks virtualus formatas buvo pasirinktas ir vienam iš laukiamiausių renginių Zarasuose – kurortinio sezono atidarymui.

Renginiu „Zarasai tarytum vasara“ paskutinįjį gegužės šeštadienį visuomet pradėdavome kurortinį sezoną, kuriuo norėdavome pritraukti lankytojus ir nudžiuginti vietinius gyventojus. Šiais metais nusprendėme apjungti kurorto, turizmo ir kultūros elementus ir sukurti video reportažus, filmuojamus ir transliuojamus gyvai lankomiausiose Zarasų krašto vietose, kurias pristatytų vietiniai gyventojai, gidai, žinomi žmonės, o po to tas vietas papuoštų Zarasų kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų, atlikėjų koncertiniai numeriai. Išskirtinio renginio „Nerk į Zarasus virtualiai“ formatas tapo įdomiu iššūkiu tiek kultūros centro darbuotojams, tiek prie idėjos įgyvendinimo prisidėjusiems. O prisidėjusiųjų buvo tikrai daug, kuo labai džiaugiamės. Pavyko apjungti Zarasų miesto ir rajono įstaigas, kūrėjus. Kol kas tai buvo tik vienos dienos projektas, bet manome, kad tokio formato veiklas reiktų tęsti ir toliau, nes Zarasų kraštas turtingas gamta ir vietomis, kurias verta pristatyti žmonėms.

Norime padėkoti visiems, kas prisidėjo, prisijungė, pagelbėjo ir dalinosi patirtimi bei idėjomis organizuojant renginį „Nerk į Zarasus virtualiai“:

Zarasų rajono savivaldybės merui Nikolajui Gusevui, Zarasų turizmo ir verslo informacijos centrui ir direktorei Nijolei Šukštulienei, „Wake inn Zarasai“, Zarasų sporto centrui, VšĮ Kūno kultūros ir laisvalaikio centrui, trenerei Augustei Grinytei, nuostabiom mamom su vežimėliais bei sportininkams, Zarasų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai ir direktorei Danutei Karlienei, Ramūnui Keršiui ir Simonui Navickui, Eidėjų šeimai iš Salako ir Jorūnei Eidėjūtei, vargonininkei Galinai Palaginai, medžio drožėjui Gediminui Kairiui, Zarasų krašto muziejui, Šlyninkos vandens malūnui ir jo šeimininkams, Raimondui Kornevui (Elektrinių paspirtukų nuoma Zarasuose), Zarasų moto klubui (Viktorui, Daliui, Vygantui ir Eitvydui), baltojo limuzino savininkui Romanui Golubovskiui. Transliacijas organizavo ir visą dieną atsakingai dirbo Erikas Černovas ir „Minerva Media“. Finalinį dienos renginį režisavo Gražina Kazokienė.

Transliacijose dalyvavo Zarasų kultūros centro kolektyvai ir atlikėjai: grupė „Aqua“ vadovas Maksim Bendelston, šiuolaikinių šokių grupė „Mėta“, vadovė Skaidrė Vanagaitė, duetas „Mėtinės svajos“, vadovė Rita Pumputė, Salako kapela, vadovė Danguolė Kisielienė, Zarasų mandolinininkai, vadovas Gintaras Andrijauskas, folkloro ansamblis „Seluona“, vadovė Rima Vitaitė, choreografės Inga, Elžbieta ir Diana, solistai Viktoras, Ramūnas, Gintaras, Diana, Gražina ir Dovilė, linijinių šokių grupė „Jovingė“, vadovė Inga Mikutavičienė, choras „Gelmė“, vadovas Viktoras Lapėnas.

Dėkojame visiems ir tikimės daugiau tokių bendradarbiavimą skatinančių renginių mūsų miestui.

Visas transliacijas galite rasti Zarasų kultūros centro internetinėje svetainėje www.zkc.lt

Atskirai apie transliacijas:

1. 2020 metų Zarasų kurortinio sezono atidarymas kitaip - „Nerk į Zarasus virtualiai“

Zarasų turizmo galimybių pristatymas Zarasų turizmo ir verslo informacijos centre, direktorė Nijolė Šukštulienė. Vaizdai iš „Wake inn Zarasai“, baidarėmis plaukė Zarasų sporto centro auklėtiniai.

2. 2020 metų Zarasų kurortinio sezono atidarymas kitaip - „Nerk į Zarasus virtualiai“

VšĮ „Kūno kultūros ir laisvalaikio centras“ organizuota treniruotė Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos stadione, trenerė Augustė Grinytė, sportuoja aktyviausios Zarasų mamytės su savo mažyliais vežimėliuose.

3. 2020 metų Zarasų kurortinio sezono atidarymas kitaip - „Nerk į Zarasus virtualiai“

Zarasų rajono savivaldybės viešajoje bibliotekoje direktorė Danutė Karlienė pristato šiuolaikiškas ir interaktyvias bibliotekos paslaugas, bibliotekos terasoje koncertuoja Zarasų kultūros centro grupė „Aqua“, vadovas Maksim Bendelston.

4. 2020 metų Zarasų kurortinio sezono atidarymas kitaip - „Nerk į Zarasus virtualiai“

Didžiojoje Zaraso ežero saloje „Wake inn Zarasai“ teritorijoje VšĮ „Kūno kultūros ir laisvalaikio centras“ organizuota viso kūno treniruotė, trenerė Augustė Grinytė, sportuoja aktyviausi zarasiškiai.

5. 2020 metų Zarasų kurortinio sezono atidarymas kitaip - „Nerk į Zarasus virtualiai“

Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro gidas bei Zarasų kultūros centro komandos narys Ramūnas Keršys pristato turistinį maršrutą Pirmo Pasaulinio karo pėdsakais Turmante. Savo kūrybos dainas atlieka zarasiškis Simonas Navickas.

6. 2020 metų Zarasų kurortinio sezono atidarymas kitaip - „Nerk į Zarasus virtualiai“

Zarasaičio ežero paplūdimys, kurortinio sezono atidarymą ir žymūjį Erlicko tramplyną pristato Zarasų kultūros centro direktorius Aurimas Gudas, šoka Zarasų kultūros centro šiuolaikinių šokių grupė „Mėta“, vadovė Skaidrė Vanagaitė.

7. 2020 metų Zarasų kurortinio sezono atidarymas kitaip - „Nerk į Zarasus virtualiai“

Salako pažintinio tako prieigose apsilankyti Salake kviečia salakonė Jorūnė Eidėjūtė, Zarasų kultūros centro Salako padalinio duetas „Mėtinės svajos“, vadovė Rita Pumputė, atlieka Valdo Lacko dainą ,,Tu namuose". Vaizdai iš įspūdingos Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios bokšto, vargonais groja vargonininkė Galina Palagina.

8. 2020 metų Zarasų kurortinio sezono atidarymas kitaip - „Nerk į Zarasus virtualiai“

Degučių pažintiniame take ant Degučių piliakalnio į Zarasų kraštą atvykti kviečia medžio drožėjas Gediminas Kairys. Muzikuoja Zarasų kultūros centro Salako kapela, vadovė Danguolė Kisielienė.

9. 2020 metų Zarasų kurortinio sezono atidarymas kitaip - „Nerk į Zarasus virtualiai“

Stelmužės ąžuolą ir jaukią medinę bažnytėlę pristato Zarasų kultūros centro etnografas Gintaras Andrijauskas, o muzikuoja Gintaro vadovaujami „Zarasų mandolininkai“.

10. 2020 metų Zarasų kurortinio sezono atidarymas kitaip - „Nerk į Zarasus virtualiai“

Zarasų rajone esantį Šlyninkos vandens malūną kviečia aplankyti jo šeimininkė Regina, meninę programą atlieka Zarasų kultūros centro folkloro ansamblis „Seluona“, vadovė Rima Vitaitė.

11. 2020 metų Zarasų kurortinio sezono atidarymas kitaip - „Nerk į Zarasus virtualiai“

Atidarymo finalas ant Zarasų apžvalgos rato. Sveikina Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Dalyvavo Zarasų kultūros centro šiuolaikinių šokių grupė „Mėta“, vadovė Skaidrė Vanagaitė, choras „Gelmė“, vadovas Viktoras Lapėnas, choreografės Inga, Elžbieta ir Diana, solistai Viktoras, Ramūnas, Gintaras, Diana, Gražina ir Dovilė, linijinių šokių grupė „Jovingė“, vadovė Inga Mikutavičienė. Dėkojame Raimondui Kornevui (Elektrinių paspirtukų nuoma Zarasuose), Zarasų moto klubui (Viktorui, Daliui, Vygantui ir Eitvydui), baltojo limuzino savininkui Romanui Golubovskiui. Transliacijas organizavo Erikas Černovas ir „Minerva Media“. Režisierė Gražina Kazokienė.