Folkloro ansamblis "Seluona" PDF Spausdinti Email
Parašė   
Trečiadienis, 23 Lapkritis 2016 15:08

Įsikūręs 1988m. Sukūrimo istorijoje dalyvavo žemietis „Gastautos“ vadovas Algirdas Svidinskas, kuris atskleidė kai kurių kalendorinių švenčių prasmę, apeigas. Atsiradę „ant Sąjūdžio bangos“, „Seluonos“ ansamblis atidavė duoklę lietuvybės pakilimui Zarasų krašte. Buvome antrasis folkloro ansamblis rajone, -Salako etnografinis kolektyvas mums buvo pavyzdys, lygiavomės su kaimynais rokiškėnais.

Nuo 1991 m. rinkome ir dainavome Zarasų krašto liaudies dainas, jas įrašėme Lietuvos radijuje, kasmet surengdavome apie 20 pasirodymų, vakaronių, dalyvavome koncertuose ne tik Zarasų rajone, bet gerai pažįstamuose kaimyniniuose rajonuose, Latvijos ir Baltarusijos Daugpilio ir Braslavo rajonuose. Dalyvavome 1990, 1994,1998,2003 metų pasaulio lietuvių dainų šventėse. 1997 m. svečiavomės Flandrijoje, o 1999 m. Italijoje.

Zarasuose rengiame Vėlinių , Advento vakarus, Užgavėnes, Velykinius koncertus, dalyvaujame Joninėse. 1993 m pradėjus rengti „Žolinės“ šventę, kuri peraugo į sėlių krašto folkloro festivalį, esame ir rengėjai ir aktyviausi dalyviai, bei apeigų propaguotojai. Džiaugiamės sugražinę Stelmužės senąją šventvietę į kultūrinį rajono žemėlapį. „Žolinės“ išvakarėse ten rengiame dvasingus mitologinius vakarus sau ir vis didėjančiam pritariančiųjų būriui. Vis labiau įsijaučiame į sutartines- sėlių krašto unikalų palikimą.

Sakytume, kad einame koja kojon su laiku. Išdainavus autentiškai Zarasų krašto, pabandžius padainuoti visos Auktaitijos regiono, netgi žemaitiškas dainas, duoklę atiduodame ir kūrybai, netradiciniam balsavimui. Kitoks folkloras šiandien jau mūsų nebestebina, bet prisilaikome, kad tai netaptų kasdienybe. Visgi „Seluona“ turi likti Zarasų krašto tradicinės kultūros palikimo propaguotoja.

LAST_UPDATED2